Існує три види УФ-променів: UVA, UVB і UVC. Вплив UVA і UVB може викликати як короткочасне, так і довгострокове пошкодження шкіри, починаючи від сонячних опіків (UVB) і закінчуючи зморшками (UVA). УФ-промені зазвичай не досягають земної атмосфери. Занадто сильний вплив УФ-променів також може привести до більш високого ризику раку шкіри. Таким чином, ви знаєте, що важливо використовувати сонцезахисні засоби, ця стаття допоможе отримати інформацію про сонцезахисний крем, щоб ви могли зробити кращий вибір для вашого типу шкіри і способу життя.
Що потрібно знати про сонцезахисний крем
Сонцезахисний крем, як правило, поєднує в собі інгредієнти для забезпечення широкого спектру дії, що означає, що він захищає від променів UVA і UVB. Існує два типи активних інгредієнтів, які використовуються в сонцезахисних кремах, і багато сонцезахисних кремів містять комбінацію обох. Хімічні активні інгредієнти поглинають ультрафіолетові промені, тому вони не повністю проникають в вашу шкіру, в той час як фізично активні інгредієнти відхиляють промені, тому що інгредієнт не вбирається в шкіру, а скоріше залишається на поверхності.
Як правило, хімічно активні інгредієнти в сонцезахисних засобах включають оксибензон, авобензон, гомосалат, октокрилен, октісалат і октіноксат. За даними екологічної робочої групи Ви повинні уникати оксибензон, тому що він може дратувати шкіру, і попередні дослідження припускають, що він може вплинути на нормальне вироблення гормонів в організмі. Організація також заявляє, що більшість інших хімічних інгредієнтів також може нести ризик алергії шкіри або руйнування гормонів. Робоча група по охороні навколишнього середовища присвоює авобензону кращі хімічні інгредієнти, оскільки він пропонує найвищий рівень захисту з усіх хімічних інгредієнтів, має обмежене проникнення в шкіру і не має ознак втручання в вироблення гормонів. Недавно було встановлено, що оксибензон і октіноксат можуть справляти небезпечний вплив на навколишнє середовище, і дослідження показали, що ці хімічні речовини пошкодили коралові рифи і загрожують морському середовищу.
Фізично активними інгредієнтами, також званими мінеральними інгредієнтами, є діоксид титану і оксид цинку. Як правило, вони мають більш низьку токсичність, ніж хімічні інгредієнти, за даними Робочої групи з навколишнього середовища, оскільки вони не проникають в шкіру, тому існує менший ризик того, що вони можуть потрапити в організм і нанести шкоду гормонам. Вони також вважаються більш безпечними з точки зору впливу на навколишнє середовище. Діоксид титану і оксид цинку захищають від поглинання UVA і UVB-променів, хоча останній забезпечує більш повний захист.
Сонцезахисні засоби вимірюються з точки зору їх сонцезахисного фактора від ультрафіолетових променів, більш відомого як SPF. Якщо, наприклад, у вас є сонцезахисний крем з SPF15, це означає, що ваша шкіра поглине в 15 разів довше, ніж якби ви взагалі не носили сонцезахисний крем. Якщо у вас більш світліша шкіра або якщо ви регулярно проводите багато часу на відкритому повітрі, вам знадобиться сонцезахисний крем з великою кількістю SPF - але пам'ятайте, вам завжди доведеться наносити повторно, особливо якщо ви плаваєте або потієте.
Зазвичай сонцезахисні креми з хімічними інгредієнтами наносити легше, ніж з мінеральними активними інгредієнтами, тому що лосьйон більш легкий за текстурою. Щоб виправити це, багато виробників сонцезахисних кремів з фізичними інгредієнтами намагалися поліпшити типову густу текстуру і білуватий відтінок, використовуючи наночастинки , в яких мінерал був зменшений до мікроскопічного розміру. Проте, неясно, чи існують довгострокові ризики для здоров'я, пов'язані з наночастинками, особливо якщо вони вдихаються, і є свідчення того, що більш дрібні частинки не забезпечують такого ж захисту від ультрафіолетового випромінювання. Ви можете шукати терміни «наночастинки» або «без наночастинок» на сонцезахисному кремі.