Демакіяж – перший крок до ідеальної шкіри
Очищати шкіру обличчя слід регулярно, а головне правильно, особливо після макіяжу. Незалежно від частоти нанесення та концентрації декоративної косметики, обов'язковою процедурою є її зняття. Рекомендовано використовувати професійні засоби для демакіяжу, що дозволяють не тільки ефективно, але й обережно видалити залишки косметичних засобів. Адже краса та здоров'я шкіри обличчя досягаються комплексним доглядом. Чистий епідерміс набагато швидше «відпочиває» та інтенсивніше вбирає поживні речовини. Однак, щоб демакіяж був ще й максимально безпечним, слід грамотно підбирати засоби, враховуючи індивідуальні особливості шкіри в цілому та окремих, більш чутливих ділянок обличчя (навколо очей, губ тощо).
Види засобів, їх дія та правила застосування
Сучасна б'юті-індустрія пропонує безліч різноманітних засобів очищення шкіри. Кожен вид має особливі властивості та функції. Вибираючи склад з такого широкого асортименту, слід попередньо ознайомитись із класифікацією такої продукції.
Виділяють кілька категорій засобів для зняття макіяжу, що відрізняються за:
- спосіб застосування – діють при взаємодії з водою або в «чистому» вигляді;
- консистенції;
- інтенсивність дії – для звичайного або суперстійкого макіяжу;
- за складом;
- призначення – для певного типу шкіри або віку.
Особливо важливо розібратися у видах демакіяжу та способах їх використання. Випускають склади у таких форматах:
- Міцелярна вода – найбільш популярний засіб. Характеризується ефективністю та подвійною дією. Засіб спеціально розроблений для чутливої шкіри (схильної до подразнення, алергічної реакції тощо). Активні речовини – міцели – видаляють косметику та тонізують шкіру. У складі немає ПАР та агресивних речовин. Засіб наноситься на шкіру за допомогою ватного диска. Змивати водою його необов'язково.
- Очищувальна олія (гідрофільна) – підходить для сухої та чутливої шкіри. Натуральні олії не залишають на шкірі жирної плівки. Живлять і знімають роздратування. Для застосування рекомендовано нанести кілька крапель олії чистими сухими руками і легкими рухами, що масажують, розподілити по шкірі. Потім додати трохи теплої води і обробити область навколо очей та повіки. Після цього змити.
- Молочко – підходить для сухої, нормальної та комбінованої шкіри. Знімає макіяж та зволожує шкіру. Використовується зазвичай за аналогією з міцелярною водою. Однак не забудьте після видалення засобу нанести на шкіру поживний заспокійливий склад (тонік), що унеможливить відчуття стягнутості та сухості.
- Очищаючий гель – призначений найчастіше для жирної та комбінованої шкіри. Відрізняється глибшим очищенням і пом'якшує шкіру. Належить до категорії засобів для вмивання. Застосовується відповідно.
- Муси та пінки – склади для жирної та схильної до акне шкіри. Засоби відносяться до пінних. Зручні у використанні та видаленні.
- Двофазні склади – окрема категорія засобів, що піняться. Універсальний демакіяж , придатний для всіх типів шкіри. Головна відмінність – м'яке та делікатне, але неймовірно ефективне очищення шкіри. Складаються з двох речовин (верхній та нижній шар), які необхідно змішати перед нанесенням. Флакон слід добре струсити до появи піни, нанести рідину на ватяний диск, прикласти до очей і залишити на кілька секунд. Після цього видалити розчинений макіяж легкими рухами, а потім протерти або промити шкіру теплою водою.
Ще одна особливість двофазних засобів – це їх незвичайний склад. Завдяки унікальній формулі вони не викликають роздратування, дбайливо та ефективно видаляють всі типи макіяжу, навіть стійкий і водостійкий. Не залишають жирних слідів завдяки верхньому шару, збагаченому оліями (відповідає за очищення). А нижній шар являє собою м'який лосьйон, що тонізує і освіжає шкіру. Усі сучасні засоби є абсолютно безпечними – протестовані офтальмологічним контролем. Тому, який засіб купити - вирішувати тільки вам. Головне – пам'ятайте, що всі вони вибираються згідно типу шкіри і лише потім за особистими уподобаннями в текстурі.
Додаткова важлива інформація
Незважаючи на прогресивний розвиток б'юті-індустрії та косметології, в сучасному суспільстві все ще збереглася думка, що можна легко обійтися і без спеціальних складів, що очищають, без шкоди для здоров'я. Багато жінок і дівчат не вважають за потрібне проводити процедуру демакіяжу і тим більше витрачатися на купівлю дорогих засобів.
Не обманюйтесь! Вчені довели, що простого вмивання з милом недостатньо. А подібне недбале ставлення до шкіри може призвести до згубних наслідків.
Одна з сучасних медійних осіб вирішила провести невеликий експеримент і на власному прикладі і довести світові, наскільки важливі засоби для зняття макіяжу. Журналістка Daily Mail цілий місяць вмивалася виключно водою та застосовувала крем. У результаті її шкіра отримала сильне роздратування, почала лущитися, покриватися зморшками, пори розширилися. Відновлювати колишній стан їй довелося дуже довго. І не дивно, адже косметика — це «гримуча суміш» різних активних хімічних речовин, стійких та звичайних. Тому слід обов'язково компенсувати їхню дію комплексним і правильним доглядом за шкірою.