Лікування акне - як позбутися надокучливих прищиків в домашніх умовах
На жаль, не кожна може похвалитися здоровою та чистою шкірою. Неприємні висипання псують зовнішній вигляд, можуть стати причиною хворобливих відчуттів і розвитку комплексів. Одна з найчастіших форм захворювань шкіри - акне або прищі. Щоб позбавитися його не обов'язково йти в салон, достатньо правильно підібрати косметику для домашнього використання.
Що таке акне?
Акне – це захворювання шкіри, яке проявляється порушенням секреції та запаленням сальних залоз. Одна з найпоширеніших причин цього захворювання – бактерії. При гіперпродукції сальних залоз їх секрет стає живильним середовищем для мікроорганізмів, які викликають запалення.
Освіта акне на обличчі має чітку послідовність. Спочатку відбувається порушення відділення шкірного сала (себуму), пори забиваються та утворюється пробка. Під впливом кисню вона темніє, разюче виділяючись на шкірі. Після цього, всередині починають розмножуватися бактерії.
Навколо закупореної ділянки починається запалення, вона червоніє і піднімається над рівнем шкіри. У центрі утворюється гній – суміш бактерій, їх продуктів життєдіяльності та лімфоцитів (природний захист організму). Так, через маленьку чорну точку може з'явитися великий прищ, який не тільки створює косметичний дефект, але й шкодить здоров'ю.
Причини акне
Причини акне можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми. Першою і найпоширенішою причиною є недотримання правил гігієни. Неправильне очищення шкіри дуже впливає її стан, не можна пропускати процедуру зняття макіяжу. Тональний крем, пудра, різні основи – усі вони забивають пори, знижують споживання кисню. Під шаром косметики накопичується себум, може початися запалення.
Часто поява акне сигналізує про підвищений тестостерон. Цей гормон регулює продукування секрету сальними та потовими залозами. При його надлишку посилюється вироблення шкірного сала, яке є чудовим середовищем для розмноження бактерій. В результаті цього, хоч би яким був засіб від вугрів, він не допоможе вирішити гормональну проблему. Ось чому багатьом дівчатам, щоб позбутися акне, варто звернутися до гінеколога та ендокринолога, а не до дерматолога.
Порушення харчування теж може спричинити розвиток запальних захворювань шкіри. Особливо схильні до акне ласуна. Глюкоза - живильне середовище для багатьох бактерій, її підвищений вміст у крові сприяє їх росту та розмноженню.
Як боротися з акне в домашніх умовах
Знайти засіб для лікування акне зараз не важко. Аптеки та косметичні магазини переповнені товарами різних видів, від мазі до тоніка для вмивання.
Ефективні засоби для лікування акне містять:
- гідрокислоти – саліцилова, гліколева, мигдальна;
- антисептик – хлоргексидин;
- ретинол;
- цинк;
- гіалуронова кислота.
Залежно від концентрації активної речовини, вони наносяться точково (лосьйони, мазі, пасти), або широко, на всю ділянку шкіри. При великому ураженні можна використовувати антибактеріальні засоби з антибіотиками, але дуже часто застосування може викликати звикання.
Варто подбати про відновлення секреторної функції залоз, нормалізувати виділення себуму. Найчастіше для цього використовуються засоби для лікування акне з вмістом. ізотретиноїну. Вони знижують інтенсивність роботи сальних залоз. Пори не забиваються надлишком шкірного сала, що є однією з причин виникнення прищів. При використанні засобів для лікування акне з ізотретиноїном варто подбати про достатнє зволоження та харчування шкіри.
Існує декоративна косметика для лікування акне. Тоніки, основи під макіяж, коректори, вони допомагають приховати неприємні висипання, знижуючи запалення, та надають антибактеріальний вибір. Це чудовий вихід, коли потрібно виглядати приголомшливо, а набридливі прищі несподівано схопилися в самий невідповідний момент.
Добре з акне справляються і чищення. Вони стимулюють очищення пір від себуму, вбивають бактерії. Краще вдаватися до хімічних скрабів, адже механічні (з кісточками, кавовій гущею) можуть пошкодити шкіру, спричинивши повторне зараження. Засоби для пілінгу від акне містять кислоти (саліцилова, гліколева, сечовина). Вони сприяють відлущування відмерлих лусочок шкіри, проникаючи глибоко всередину пор.
Ознайомитись з ефективними засобами ви зможете у каталозі.