Кислоти на службі у краси – як збільшити їхню користь для шкіри
Косметологи часто із задоволенням та користю для клієнтів застосовують засоби, що містять кислотні інгредієнти. Які ж проблеми вдається вирішити з їх допомогою, і як застосовувати кислотні засоби до ладу?
Шкіра людини щодня піддається випробуванням через довкілля та внутрішні порушення. Як результат, з'являються зморшки, осередки запалень, потовщення, нерівномірне відлущування епідермісу. У таких випадках першими помічниками для шкіри стануть кислоти.
Вони чудово справляються з акне, розчиняють жирові виділення на поверхні, освітлюють або видаляють пігментні плями, нормалізують процеси регенерації верхнього шару шкіри.
Кислоти входять в основу хімічних чисток обличчя, всього тіла в салонах і популярні як засоби домашнього догляду. Звичайно різниця в концентрації суттєва, та й у професійній косметиці відсоткове співвідношення кислот у кілька десятків разів вища. Ефект пілінгу настає набагато швидше.
Процедури будинку набагато м'якші і результат стабільніший
Головна цінність кислотного пілінгу полягає у правильному використанні.
Ідеальна гладкість і однотонність шкіри досягається, якщо регулярно та дбайливо проводиться відлущування, оновлення клітин епідермісу. У юності подібний процес відбувається натуральним чином, сам собою швидко. Вже до 30 років темп помітно знижується, тому доцільніше періодично застосовувати спеціальну косметику, яка містить:
· АНА кислоти (молочна, мигдальна, гліколева);
· РНА кислоти (лактобіонова);
· ВНА кислоти (саліцилова).
Вони працюють у напрямах залежно від поставлених завдань. Гліколева кислота особливо цінна при антивіковому догляді за шкірою, саліцилова - усуне жирний блиск, чорні крапки, лактобіонова кислота заспокоїть чутливу шкіру, молочна - напоїть клітини цілющою вологою.
Важливо, що кислоти усувають гіперкератоз (потовщення шкірного покриву), і таким чином запобігають утворенню сальних пробок, розвитку запалень.
У якому віці потрібно починати користуватися послугами кислот?
Спектр діяльності не обмежується лише покращенням регенераційних процесів. Здатність покращувати загальний стан шкіри, впливати на ділянки з пігментацією, згладжувати зморшки теж високо цінується у людей будь-якої вікової категорії.
Де знайти чудових помічниць?
Найчисленніша група гідроксильних (АНА-кислот) знаходиться у звичайних косметичних засобах, які продаються в аптеках, магазинах. Список очолюють: лимонна, яблучна, молочна, піровиноградна, фітинова та інші фруктові кислоти.
Чим вони привабливі?
Вирішують проблеми розширених пір, почервоніння, запалень, оптимізують вироблення себуму.
Креми, лосьйони, тоніки, маски, зволожують і живлять верхній покривний шар, не проникають на глибину і добре розчиняються у воді. Кількість кислот, присутніх у непрофесійних засобах, мінімальна і нешкідлива при частому домашньому використанні.
Лікарі дерматологи попереджають про можливі реакції на АНА групу у тих людей, які мають явну алергію на аспірин.
Саліцилова кислота лідер відбілювання — міф чи реальність?
У цієї групи особливо ефектно виходить відбілювати пігментні плями та вирівнювати тональності. Саліцилові та ліпосаліцилові препарати результативно лікують проблемну жирну шкіру. Аналогічно працюють і літні засоби.
Гелі, вологі диски (протирання), креми з молочної, мигдальної, ферулової кислот добре використовувати влітку, як основу під сонцезахисний шар. Вони освітлюють, заспокоюють, мінімізують вплив ультрафіолету.
Чим відома альфа-ліпоєва кислота?
Вона справжній борець із старістю. Гальмує процеси склеювання калогену, еластину з молекулами цукру, відновлює пружність, усуває в'ялість, розгладжує зморшки.
Особливо слід згадати і гіалуронову кислоту
На відміну від «працівників» із попередніх списків, геалурон нічого не відбілює і обходиться без відлущування, зате відмінно зволожує. Він легко зв'язує та утримує в організмі воду.
Чим відрізняються засоби різних форм?
Кислоти можуть входити до складу будь-якого косметичного засобу. Консистенція препарату не впливає на ефективність дії, до уваги береться лише концентрація інгредієнтів. Сироватка, крем, маска або тонік мають однаковий вплив і встигають проявити себе навіть за короткий період застосування. Вибираючи засіб для догляду щодня, слід враховувати особливості організму.
Косметологи попереджають, що самостійне поєднання кремів, гелів з різними кислотами можуть не тільки нейтралізувати дію один одного, а й погіршити ситуацію, загострити наявні проблеми. Часто кислоти підвищують поріг чутливості, а при неправильному виборі або використанні викликають рясне лущення.
Один тюбик навіть самого чудодійного засобу не розв'яже всіх завдань, для цього потрібен збалансований комплекс засобів.
Зима чи літо – чи має значення?
Сезон та час доби не впливають на правила використання кислотної косметики. Раніше склади було переважно наносити на ніч, щоб не виникла фоточутливість, зараз догляд за обличчям починають уранці.
Частоту використання необхідно регулювати, зважаючи на реакцію організму.
У салоні та вдома – в чому різниця?
Професійний пілінг є результативним, але концентрація хімічних речовин може подіяти агресивно, тому потрібно провести підготовку. Перед процедурою 10-15 днів краще почати користуватися кислотосодержащими засобами будинку, щоб шкіра швидше адаптувалася та уникнула стресу.