Захиститись від епідемії та зберегти шкіру обличчя
Сучасний світ вміє подавати сюрпризи. І одним із них можна назвати епідемію Covid-19. У цих умовах людям доводиться пристосовуватися до багатьох змін і, зокрема, носіння маски в громадських місцях.
Вони показали себе як дійсно працюючий інструмент у боротьбі з поширенням інфекції та можливістю контролювати пандемію, інакше ситуація могла б бути значно гіршою. Проте жодні зміни не відбуваються без наслідків.
Не найприємнішим фактом є те, що тривале носіння маски призводить до погіршення стану шкіри та нового типу акне там, де постійно знаходиться маска.
Нова проблема зі шкірою навіть назву отримала завдяки тому, що її завдає маскне - тобто, акне пов'язане з маскою.
Однак немає причин для паніки і все можна виправити і тим, хто вже помітив негативні зміни зі своєю особою, і тим, кого це ще не торкнулося.
Для початку в жодному разі не можна припиняти носити маску, а значить вирішувати проблему потрібно доглядовими процедурами та певними засобами для лікування акне.
Принцип роботи маски
Повітря, що видихається, затримується маскою, конденсується. В результаті цього під нею утворюється вологе середовище, завдяки якому бактерії починають активно розмножуватися. Це спричиняє закупорку доби, а значить і поява прищів.
Посилення проблеми
Людям зі шкірою схильною до сухості, така проблема може бути в новинку і їм доведеться трохи змінити свій звичний догляд за обличчям. Для людей з жирною шкірою або схильною до акне, проблема тільки посилюється і щоки з підборіддям починають страждати ще більше.
Спочатку фактори виникнення прищів такі:
- жирна шкіра;
- гормональний дисбаланс як одна з найчастіших і найсерйозніших причин;
- неправильне харчування;
- регулярний стрес;
- застосування лікарських засобів.
Тепер до причин можна віднести і носіння маски.
Саме тому людям з жирною шкірою важливо особливу увагу приділяти догляду за обличчям та дотримуватися спеціальних рекомендацій.
Усуваємо наслідки
Що можна зробити, щоб, якщо не повністю запобігти, але вже точно мінімізувати вплив маскне? Правила прості, це:
- Регулярно очищати шкіру. Робити це мінімум двічі на день. Засіб, що очищає, повинен бути м'яким. У випадку жирної шкіри потрібно використовувати спеціальний засіб саме для цього типу шкіри. Це видалить зайву олію з обличчя і на якийсь час запобіжить її виникненню. Торкатися обличчя можна тільки чистими руками, адже область під маскою і так досить насичена бактеріями.
- Міняти маску потрібно регулярно. Маску потрібно використовувати правильно як для попередження Covid-19, так і для підтримки шкіри в хорошому стані. Регулярна заміна фільтра допомагає затримувати меншу кількість повітря, а отже, знижується і ризик появи під маскою комедогенної мікрофлори.
Необхідна частота заміни масок така:
- хірургічна маска – кожні 4 години;
- маска N95 – кожні 3 дні;
- фільтри тканинної маски (їх має бути дві) – кожні 4 години.
Тканинну маску також потрібно щодня прати.
- Використовувати правильні засоби для догляду за шкірою. Зволожувати шкіру необхідно продуктами, які містять комедогенних компонентів. Нормальний тип шкіри після очищення вимагає використання відповідного зволожуючого крему двічі на день. Він допоможе покращити бар'єрні функції шкіри та відрегулює роботу сальних залоз. Власники жирної шкіри зі схильністю до акне повинні мати у своєму арсеналі по догляду спеціальні засоби, які регулюватимуть виділення шкірного сала та звужуватимуть пори.
- Застосовувати хімічний пілінг. Мигдальна кислота у складі пілінгу допоможе очистити пори, відлущить зовнішній шар та покращить стан шкіри в цілому. Така процедура допоможе відрегулювати надлишок шкірного сала, а також запобігатиме появі бактерій завдяки своєму антимікробному ефекту. При використанні пілінгу для лікування та профілактики маскне, перед тим як знову надіти маску, потрібно буде зачекати на його повне зняття.